Τι έγινε την Παρασκευή στο τουρνουά Νοσταλγία

Ένα τρομερό παιχνίδι διεξήχθη εχθές Παρασκευή 17 Μαΐου στο κλειστό γήπεδο του Προμηθέα βρίσκοντας νικήτρια με ανατροπή του σκορ την ομάδα των nJOYers με σκορ 54-60 ενάντια στους Φουφουτος.

Δυναμικά μπήκε στο παιχνίδι ή ομάδα του Μωυσιαδη και με δαιμονιώδη ρυθμό χαρης στον Τσιμτσιριδη και τον Πανταζή πήρε κεφάλι στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο. Συνεχίζοντας στο ίδιο μοτίβο έφτασαν την διαφορά στην μέγιστη τιμή των 14 πόντων, κια έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 6 πόντους. Ο Dimitris Vyzas έδωσε σουτ από μακριά, ο Γαλανουδης πάλεψε με τα θηρία στην ρακέτα αλλά επήλθε η κούραση λόγω και των 2 σημαντικών απουσιών της ομάδας και επηλθε η ήττα.

Άστραψε και βρόντηξε χθες στο κλειστό του Προμηθέα με τρίποντους κεραυνούς από τον Νινος Κανελλιδης! Ένα μουδιασμένο πρώτο ημίχρονο δεν στάθηκε αρκετό να τους στερήσει την πολυπόθητη νίκη, με τον Κασαμπαλη να είναι μηχανή για ασίστ και τον μικρό Νικαι να δείχνει ότι τα βάζει με όλους, έγινε η ανατροπή. Σε καίρια σημεία ο συνηθης ύποπτος Stelios Martos καθάρισε από τα 6,75!

ΦΟΥΦΟΥΤΟΣ: Τσιμτσιριδης 22(3), Πανταζής 16(2), Βυζας 6(2), Λάζαρου, Μιχαηλίδης 2, Σαραφης 2, Μωυσιαδης 2, Καλαντζοπουλος, Γαλανουδης 4.

NJOYERS: Νικαι 11, Μπουτζολας, Μουρατιδης, Γκίνης 2, Κωτσακης 2, Λαφαρας, Μάρτος 8(2), Κανελλιδης 31(6), Πουλτσιδης, Κασαμπαλης 2, Μαυροκεφαλιδης 2, Παπατζικος 2.