Obrázek článku

Teplice - Žižkov 2:1 (1:0)

Teplický tým odehrál dnes na Stínadlech poslední přátelský duel před startem ligové soutěže, který obstará o příštím víkendu zápas na hřišti pražské Slavie. Dnes se svěřenci Daniela Šmejkala utkali s jiným pražským celkem - Viktorií Žižkov.

Žlutomodří byli od úvodu střetnutí lepším týmem a kdy otevřou skóre bylo jen otázkou času. Střela Filla v 10. minutě mezi tři tyče nemířila, stejně jako pokus Vošahlíka z dálky. Skóre tak otevřel až po půlhodině hry Vaněček, který se dostal do úniku za žižkovskou obranu.

Po změně stran se postaral o navýšení vedení Tomáš Kučera, který zužitkoval přihrávku Jana Rezka a poslal míč přesně k tyči. Žižkov však dokázal rychle snížit, po rohovém kopu potrestal nedůraz domácí obrany Engelmann. Na druhé straně mohl podruhé v zápase skórovat Vaněček, jenže svůj druhý sólo únik zakončil pouze střelou do brankáře. Po pasu od Filla měl blízko brance Vaněček také potřetí, ale tentokrát hledal ještě Suchana, který míč tečoval pouze mimo branku. Po vystřídání v 75. minutě se mohl prosadit také střídající Urma, ale krásný Krobův centr poslal nad břevno. Tepličtí tak v posledním duelu zvítězili 2:1, příští sobotu od 20:00 hod. odstartují ligovou soutěž na Slavii.

Teplice - Viktoria Žižkov 2:1 (1:0)