Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Łukasz Szóstak najlepszy w zawodach wojewódzkich „Sprawni Jak Żołnierze”

• Napisał

W zawodach wojewódzkich „Sprawni Jak Żołnierze” Łukasz Szóstak z klasy drugiej LO o profilu wojskowo - sportowym ze Złocieńca w klasyfikacji indywidualnej zajął 1. miejsce, a drużyna chłopców zdobyła brązowy medal. Organizatorem zawodów było Kuratorium Oświaty w Szczecinie przy udziale Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie.
18-19 maja odbyły się w Koszalinie i Bobolicach 40. wojewódzkie zawody szkół ponadgimnazjalnych w sportach obronnych „Sprawni jak Żołnierze”. W zawodach startowało 14 drużyn chłopców i 12 drużyn dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych. Po dwóch dniach zmagań drużyny dziewcząt i chłopców osiągnęły sukces zajmując w rywalizacji wysokie miejsca. Chłopcy w składzie: Dawid Gerlipp, Konrad Bieniecki, Łukasz Szóstak zajęli 3. miejsce drużynowo, a dziewczęta w składzie: Wiktoria Senkowska, Sandra Barankiewicz i Paulina Kozieł zajęły 11. miejsce. Łukasz Szóstak wygrał klasyfikację indywidualną, uzyskując 1. miejsce w biegu po torze przeszkód i 5. miejsce w strzelaniu.

Łukasz wpisał się na listę mistrzów pokonując 41 zawodników, powtarzając sukces z zeszłego roku kolegi Filipa Wołyńca, naszego tegorocznego maturzysty, godnie go zastępując. Najlepsza z naszych dziewcząt Wiktoria Senkowska zajęła 7. miejsce w klasyfikacji indywidualnej.
Medale uczniów LO Andersa w Złocieńcu potwierdzają wysoką sprawność żołnierską na arenie wojewódzkiej.
Trenerem drużyny był Włodzimierz Rutkowski, we współpracy z Krzysztofem Waneckim i Janem Maculem.